Wideo – łatwa, szybka i przyjemna forma przekazu

W dzisiejszych czasach wideo stało się jednym z ważniejszych narzędzi marketingowych dla biznesu. Nagrywanie wideo może przynieść wiele korzyści, niezależnie czy jest to duża czy mała, lokalna firma. Forma wideo niesie za sobą wiele korzyści, w tym zwiększenie świadomości marki, generowanie większej liczby leadów, a także zwiększenie sprzedaży. W tym artykule spróbuję przekonać Cię, że warto abyś skorzystała z tej formy komunikacji w swoim biznesie!

Jesteśmy dość leniwi i nie chodzi mi tutaj o jakąkolwiek produktywność, czy coś w tym rodzaju. Raczej mam na myśli fakt, że lubimy prostotę. Nie chce nam się angażować w rzeczy, których jeszcze nie znamy, kiedy nie widzimy jakiejś korzyści dla nas. Szukamy prostych rozwiązań, kiedy jesteśmy w stanie zrobić coś szybciej i łatwiej, tę drogę wybieramy.

 Wideo jest prostą formą przekazu, która nie wymaga od odbiorców zbyt wiele wysiłku. 

Nie trzeba angażować się tak jak przy czytaniu tekstów, a przekaz jest większy niż najlepsze zdjęcie czy grafika. Z większym prawdopodobieństwem Twoi odbiorcy wysłuchają krótkiego wideo niż przeczytają tekst. 

Odbiorca nie musi się bardzo angażować w odbiór wideo, a może w pełni przyswoić komunikat z niego płynący.

  1. Wideo zwiększa zaangażowanie

Według badań, wideo przyciąga uwagę użytkowników w znacznie większym stopniu niż statyczne treści, takie jak tekst lub zdjęcia. Dzięki temu wideo może pomóc w zwiększeniu zaangażowania użytkowników na Twoich mediach społecznościowych. Im więcej osób będzie angażować się w treści, tym większa szansa na to, że zostaną one udostępnione i zobaczone przez większą publiczność.

  1. Wideo przyciąga uwagę

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi biznes, jest przyciągnięcie uwagi klientów. Żyjemy w bardzo zabieganych czasach, nie chcemy mieć poczucia zmarnowanego czasu. Masz zaledwie kilka sekund, aby przekonać odbiorcę, że warto zostać z Tobą na dłużej. Dzięki wideo masz większe pole do popisu.

Wiele firm stara się wyróżnić na tle konkurencji poprzez unikalny design strony internetowej, zastosowanie jasnej i przystępnej treści czy też ciekawych zdjęć. Jednak obecnie ciekawe wideo jest w stanie przyciągnąć uwagę naprawdę sporej grupy odbiorców. Ludzie lubią estetykę, kiedy coś jest ładne, ciekawe automatycznie przyciąga  uwagę. Przedstawiając chociażby przepis w formie wideo jesteś w stanie rozbudzić zmysły i emocje odbiorców. Pokazując rozpływające się, czekoladowe ciasto, ociekające wiśniowym sosem jesteś w stanie obudzić kubki smakowe odbiorcy i maksymalnie zachęcić go do wypróbowania przepisu. Dodatkowo pokazując cały proces Twoi odbiorcy nie muszą niczego sobie wyobrażać, domyślać się tylko mają podane wszystko w łatwy i przyjemny w odbiorze sposób. 

  1. Wideo zwiększa zasięg

W ubiegłym roku algorytmy mediów społecznościowych mocno stawiały na wideo. Obecnie się to trochę zmienia i już tak bardzo nie faworyzują treści wideo. Jednak uważam, że mimo wszystko łatwiej jest „się wybić” na tej formie komunikacji niż statycznych zdjęciach czy grafikach.  

4. Wideo zwiększa sprzedaż

Jednym z najważniejszych celów marketingu jest zwiększenie sprzedaży. Wideo może pomóc w zwiększeniu sprzedaży poprzez pokazanie produktów w sposób atrakcyjny dla klientów. Dzięki temu, że wideo pozwala pokazać produkt w akcji i w sposób bardziej realistyczny niż zdjęcie, klient może lepiej zrozumieć, jak produkt działa i dlaczego warto go kupić.  Dodatkowo na wideo można pokazać zastosowanie produktu, w ciekawy sposób przedstawić sposób użytkowania, czy chociażby montażu.

  1. Wideo buduje relacje z odbiorcami

Wideo może pomóc Ci w nawiązaniu bardziej osobistego kontaktu z klientami. Można np. nagrywać filmy instruktażowe, w których przedstawiane są różne funkcje produktów czy też udostępniać materiały, w których pracownicy opowiadają o swoich doświadczeniach i pasji. Dzięki temu, że wideo jest bardziej dynamiczne. Nagrywając filmy ze swoim udziałem jesteś w stanie przekazać emocje. Gestykulując, poprzez mimikę twarzy czy ekspresję wypowiedzi. Na zdjęciu ciężko o taki efekt.  Pozwoli Ci to na zbudowanie relacji z odbiorcami i skraca dystans.

Podsumowując, obecnie tworzenie wideo daje ogrom możliwości, których lepiej nie marnować. Dzięki wideo Twoi odbiorcy mogą lepiej Cię poznać. W jakiś sposób utożsamić się z Tobą i Twoimi problemami czy po prostu sytuacją życiową. Tworząc wideo masz nieograniczone pole możliwości! Jedno nagranie możesz wykorzystać na różne sposoby. Ciąć, przerabiać, modyfikować połączenie różnych ujęć, a także publikować na różnych platformach, co maksymalnie skraca czas tworzenia!

Chyba już nie muszę Cię przekonywać, dlaczego warto tworzyć wideo dla biznesu. Jeżeli masz jakieś pytania, chcesz zlecić nagrania lub scenariusze reels, napisz do mnie, chętnie Ci pomogę!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *